Porażka na szczycie siatkarzy, za to wygrana piłkarzy

Mecz Chełmianki w Wiązwonicy rozgrywany był przy sztucznym świetle, fot. Bogusław Kudelski Facebook

W meczu na szczycie 1. Tauron Ligi siatkarzy MKS Będzin pokonał Bogdankę Arka Chełm 3:2. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący, trwał ponad dwie godziny, a o wszystkim zdecydował tie-break, który gospodarze wygrali 15:11. Humory chełmskim kibicom poprawili za to piłkarze, gromiąc dziś na wyjeździe KS Wiązownica 4:0.

Początek siatkarskiego szlagieru nie zapowiadał porażki naszej drużyny. Pierwszego seta podopieczni Bartłomieja Rebzdy wygrali do 22, drugiego na przewagi do 25 i wydawało się, że prowadzący w rozgrywkach chełmianie zainkasują kolejny komplet punktów. Gospodarze, którzy przed tą kolejką w tabeli zajmowali drugie miejsce, jednak się nie podłamali. Trzeciego seta wygrali do 22 i idąc za ciosem w takim samym stosunku na swoją korzyść rozstrzygnęli seta czwartego. Nasi siatkarze bardzo źle rozpoczęli tie-breaka. Na początku dali się zaskoczyć i odskoczyć miejscowym na 4:0. Później było 9:3 i dopiero wtedy Bogdanka się przebudziła. Doprowadziła do stanu 11:7 i choć w końcówce chełmianie walczyli jak lwy miejscowi nie pozwolili na całkowite zniwelowanie wypracowanej na początku seta przewagi, wygrywając go do 11. Po 8. kolejce będzinianie z 20 punktami prowadzą w tabeli 1. Tauron Ligi,  wyprzedzając Bogdankę Arkę o 1 pkt.  Najbliższy mecz chełmianie rozegrają u siebie – 11 listopada o godz. 18 z MCKiS Jaworzno.

Wysokie zwycięstwo Chełmianki!

Świetnie spisali się za to piłkarze Chełmianki. W 15. kolejce spotkań III ligi, w wyjazdowym meczu w Wiązownicy rozgromili miejscowy KS aż 4:0 (0:0). Pierwszego gola dla podopiecznych Grzegorza Bonina strzelił Krystian Mroczek, na 2:0 podwyższył Bartłomiej Korbecki, a dwa kolejne trafienia były udziałem Jakuba Knapa, który wszedł na boisko w drugiej części spotkania. Co ciekawe, Chełmianka w Wiązownicy wygrała po raz pierwszy. Dwa poprzednie mecze zakończyły się gładkimi zwycięstwami zespołu gospodarzy.

Więcej o obydwu meczach i sytuacji w rozgrywkach siatkarskich i piłkarskich w poniedziałkowym, papierowym numerze „Nowego Tygodnia”. rd, fot. Bogusław Kudelski Facebook