Pornogierka na stronie urzędu

Z początkiem ubiegłego tygodnia oficjalna strona Urzędu Gminy Włodawa zaskoczyła internautów. Zamiast wiadomości typowo urzędowych można było… pograć w grę dla dorosłych. Po jednym dniu strona została wyłączona i jest nieczynna do tej pory.

Włodawa ostatnio nie ma szczęścia do Internetu. Najpierw – przed miesiącem – wybuchł skandal ze stroną www.wlodawskie.pl, która zawierała treści obsceniczne. Teraz podobne kłopoty dotknęły stronę samorządu gminy Włodawa. Według specjalistów jednym z możliwych powodów może być fakt, że oprogramowanie, na którym oparta została strona, jest całkowicie darmowe i powszechnie dostępne. Dlatego prawdopodobnie strona została zaatakowana przez internetowe boty.

Wójt gminy Tadeusz Sawicki zapewnia, że trwają pracę nad przywróceniem strony. Wyjaśnia też okoliczności powstania problemu. – Jakiś czas temu zleciliśmy jednej z warszawskich firm, by naszą stronę przystosowała do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Sawicki. – W trakcie modernizacji informatycy zauważyli, że jest bardzo dużo wejść i pobrań danych przez użytkowników z krajów śródziemnomorskich i Stanów Zjednoczonych. By temu zaradzić i niepotrzebnie nie narażać nas na ataki hakerów strona została zablokowana na serwerze do czasu, aż zainstalowane zostaną odpowiednie zabezpieczenia. Myślę, że powinno się to udać już w tym tygodniu, kiedy to strona UG we Włodawie będzie też przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje wójt. Przyznaje też, że o grze dla dorosłych nic nie wiedział. (ar)