Port powoli rozwija skrzydła

Do siatki lotów Portu Lotniczego Lublin wraca kolejne połączenie. Od października, po dwóch latach przerwy, znowu będziemy mogli polecieć Wizz Airem do Doncaster Sheffield. Wcześniej, bo od końca wakacji, Ryanair planuje wznowić loty do London-Luton, a LOT do Warszawy i Tel Awiwu.


– Linie lotnicze Wizz Air wracają do Lublina z połączeniem, które cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. To potwierdza potencjał tej trasy, a dla nas jest sygnałem, że współpraca z przewoźnikiem przynosi oczekiwane efekty. Cieszę się, że nasi pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów do Anglii, a siatka lotów z naszego lotniska jest odbudowywana – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Rejsy na trasie Lublin – Doncaster Sheffield wykonywane będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty w godzinach porannych. Pierwszy 22 października.

Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem świdnickie lotnisko od lipca obsługuje loty Ryanairem do Dublina i LOT-em na Korfu i do Splitu, a od sierpnia Wizz Airem do Eindhoven i Oslo. Z końcem wakacji rejsy na Korfu i do Splitu znikną jednak z siatki połączeń. Ruszyć mają za to rejsy LOT-u do Warszawy i Tel Awiwu.

Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie internetowej airport.lublin.pl, a bilety można rezerwować na stronie internetowej przewoźnika. (opr. w)