Portfele lubelskich radnych

Kontynuujemy prezentację oświadczeń majątkowych lubelskich samorządowców. W tym numerze zaglądamy do portfeli miejskich radnych.

Eugeniusz Bielak (Prawo i Sprawiedliwość) nie ma oszczędności. Ma za to mieszkanie o powierzchni ponad 62 metrów kwadratowych i wartości 220 tysięcy złotych. Jest właścicielem dwóch działek o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. W ubiegłym roku pobrał 22 tysiące złotych emerytury, ponad 31 tysięcy złotych diety za zasiadanie w radzie miasta oraz 2,5 tys. złotych diety za zasiadanie w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Felin. Jeździ Subaru Impreza z 2006 roku o wartości 16 tysięcy złotych i Suzuki Swift z 2006 roku o wartości 8 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Piotr Breś (Prawo i Sprawiedliwość) ma 20 tysięcy złotych oszczędności. Jest właścicielem będącego w trakcie budowy domu o powierzchni i 220 metrów kwadratowych i wartości miliona złotych. Ma gospodarstwo rolne o powierzchni 1,49 ha i wartości 35 tysięcy złotych. Jest również właścicielem innej nieruchomości wartej 200 tysięcy złotych. Ma 1/3 udziału w spółce jawnej zajmującej się działalnością gastronomiczno-kulturalną. W ubiegłym roku uzyskał z tego tytułu ponad 39 tysięcy złotych dochodu. Za zasiadanie w radzie miasta pobrał prawie 32 tysiące złotych diety. Spłaca 156 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w mBanku.

Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) zgromadził na dwóch lokatach prawie 100 tysięcy złotych. Ma też papiery wartościowe na kwotę prawie 47 tysięcy złotych. Jest właścicielem domu o powierzchni 180 metrów kwadratowych i wartości pół miliona złotych. Ma też gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 1 ha. W ubiegłym roku pobrał prawie 32 tysiące złotych diety za zasiadanie w radzie miasta oraz 12,5 tys. złotych emerytury. Jeździ Peugeotem 307 z 2004 roku. Nie ma kredytów.

Marcin Bubicz (klub Krzysztofa Żuka) zgromadził 22 tysiące złotych oraz tysiąc euro. W ubiegłym roku zarobił 37,5 tys. złotych na umowie o pracę w biurze posła Włodzimierza Karpińskiego i prawie 2 tysiące złotych z tytułu działalności wykonywanej osobiście. Pobrał również ponad 6 tysięcy złotych stypendium Rektora UMCS dla najlepszych studentów. Nie ma kredytów.

Elżbieta Dados (klub Krzysztofa Żuka) zgromadziła 210 tysięcy złotych, 6 tysięcy euro i prawie 6 tysięcy dolarów. Jest właścicielką mieszkania o powierzchni prawie 50 metrów kwadratowych i wartości 238,5 tys. złotych. Ma też miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym o łącznej wartości 35 tysięcy złotych. W ubiegłym roku pobrała ponad 27 tysięcy złotych emerytury. 10 tysięcy złotych zarobiła na umowie o dzieło i pobrała prawie 4 tysiące złotych diety za zasiadanie w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Jeździ Volkswagenem Golfem z 2012 roku i Mercedesem klasy E z 2009 roku. Nie ma kredytów.

Leszek Daniewski (klub Krzysztofa Żuka) zgromadził 45 tysięcy złotych na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, ponad 10 tysięcy złotych w pakiecie emerytalnym PKO TFI i ponad 66 tysięcy złotych na rachunku oszczędnościowym. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 220 metrów kwadratowych i wartości 550 tysięcy złotych. Ma też mieszkanie o powierzchni 31 metrów kwadratowych i wartości ponad 40 tysięcy złotych (własność odrębna żony), a także gospodarstwo rolne o powierzchni 2,53 ha i wartości 273 tysięcy złotych. Ma też dom o powierzchni 110 metrów kwadratowych i wartości 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku za pracę w MPWiK-u zarobił prawie 171 tysięcy złotych, pobrał też ponad 31 tysięcy złotych diety radnego. Jeździ Renault Scenie z 2014 roku i Renault Clio z 2011 roku. Spłaca prawie 18 tysięcy złotych pożyczki na cele budowlane w MPWiK-u.

Opracował Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here