Pościg za uciekinierem

(1 marca) Wieczorem uwagę patrolu z komisariatu w Żmudzi zwrócił przejeżdżający przez gminę hyundai, w którym co chwilę gasły i zapalały się światła. Choć policjanci dawali kierowcy wyraźne znaki, ten nie zamierzał zatrzymać auta – przyspieszył i zaczął uciekać przed kontrolą.


– Policjanci ruszyli za nim w pościg. W pobliżu jednej z posesji kierowca porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Już po chwili został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Nieudolnym uciekinierem okazał się 20-latek z gminy Żmudź. Spanikował, bo prowadził, choć nie miał prawa jazdy. – 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów – kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli, pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych – przypomina podkom. Czyż. (pc)