Posezonowe porządki nad zalewem

Uporządkowano otoczenie nad zalewem w Natalinie. Wyrównano tam teren i zasiano trawę, ogradzając to miejsce taśmami. Nie wolno tam wjeżdżać i wchodzić, ale mimo to już się zdarzyło, że ktoś się do tego nie dostosował i zerwał taśmę.

W tym roku zagospodarowano teren wokół zalewu wodnego w Natalinie. Uwijano się z pracami, aby zdążyć z nimi przed sezonem kąpielowym. W strefie rekreacyjnej zostało jeszcze trochę robót porządkujących. Wykonali je teraz pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy Kamień. Wyrównano teren wokół altan rekreacyjnych i przy parkingu. W brakujących miejscach nawieziono ziemi, następnie cały teren został spulchniony przy użyciu glebogryzarki i wyrównany agregatem uprawowym.

Zasiano też trawę, wykonano bronowanie i wałowanie wałem łąkowym. Na czas, gdy trawa będzie wschodziła cały teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą. Niestety, już zdarzyło się, że ktoś tę taśmę zerwał, a pracownicy gminy musieli ją naprawiać. Urzędnicy apelują, aby nie przekraczać taśmy i szanować czyjąś pracę, bo infrastruktura ma służyć wszystkim. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here