Posiłki z kancelarii prezydenta Dudy

mpec

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie ma nowego członka. Ostatnio do jej grona dołączył Tomasz Kulikowski, na co dzień dyrektor Biura Interwencji Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek, obsadzając składy rad nadzorczych miejskich spółek, coraz częściej sięga po kandydatów z zewnątrz. Ma do tego pełne prawo, w końcu reprezentując właściciela, czyli miasto, w pewnym stopniu ponosi za nie odpowiedzialność. Ale nie wszystkim to się podoba. Nie brakuje opinii, że włodarz Chełma nie szuka fachowców w mieście, a stawia na osoby związane ze Zjednoczoną Prawicą z całej Polski. Oburza to przede wszystkim członków chełmskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, którzy liczyli na to, że po przejęciu przez prawicę władzy w mieście, obejmą dobrze płatne posady.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej funkcję przewodniczącego rady sprawuje Piotr Woźny, były prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a obecnie szef należącej do Zygmunta Solorza spółki ZE PAK z siedzibą w Koninie. Przez blisko dwa lata zasiadał w radzie nadzorczej chełmskiego MPEC, będąc też jej przewodniczącym. Woźny to jednak fachowiec, z szerokimi kontaktami i jego obecność w składzie rady nadzorczej MPGK może tylko pomóc spółce.

W radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie znalazł się Marek Materek, prezydent Starachowic. W radzie nadzorczej PUM zasiada Piotr Urbanek, od lutego br. prezes MPRD, dotąd niezwiązany z Chełmem.

Kolejną nową osobą z zewnątrz, która niedawno trafiła do rady nadzorczej spółki komunalnej jest Tomasz Kulikowski, na co dzień dyrektor Biura Interwencji Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Prezydent powołał go do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wcześniej trafił do niej Janusz Cieszyński, wiceprezydent Chełma. Cieszyński jeszcze nie tak dawno był wiceministrem zdrowia. W radzie nadzorczej MPEC jest też Karol Tchórzewski, starosta siedlecki, syn byłego ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego. (s)

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here