Poślizg na drodze

Mieszkańcy Wierzbicy i Sawina pytają o remont drogi łączącej obie gminy. Powiat po licznych staraniach ma zapewnione pieniądze na inwestycję i korzystnie rozstrzygnął przetarg, ale prace nadal nie ruszyły.

W styczniu br. powiat chełmski rozstrzygnął dwa przetargi na remonty dróg: w Karczunku (3,6 km) w gminie Wierzbica i odcinka łączącego Wierzbicę i Sawin (9 km). Przy obu drogach mają powstać ścieżki rowerowe. I obie drogi kwalifikowały się do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. M.in. dlatego starosta chełmski jeszcze zimą ogłosił przetargi na obie inwestycje.

Dzięki temu w obu przypadkach uzyskał korzystną cenę. Droga w Karczunku „poszła” za niewiele więcej niż wynosiła wartość kosztorysowa (4,6 mln zł), ale za remont ulicy z Wierzbicy do Sawina udało się zejść do 4,4 mln zł, czyli znacznie poniżej wartości kosztorysowej, która wynosiła 7,1 ml zł.

Dopiero w kwietniu, po przetargach i podpisaniu umów z wykonawcami, okazało się, że dofinansowanie dostanie tylko droga z Sawina do Wierzbicy. I chociaż powiat robi już drogę w Karczunku, to remont drugiej drogi nadal nie ruszył. Mimo tego, że 18 kwietnia przekazano plac budowy wykonawcy. Mieszkańcy i kierowcy pytają: co się dzieje?

Urzędnicy starosty informują, że wykonawca kompletuje niezbędne materiały do wykonania zadania. Plotka mówiła, że prace wstrzymywano, bo po stronie Wierzbicy trwała budowa kanalizacji wzdłuż drogi. Terminy naglą. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 31 sierpnia na zakończenie prac. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here