Poślizg wielkiej inwestycji

O półtora miesiąca opóźni się oddanie do użytku Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Wykonawca inwestycji złożył do miasta wniosek o przedłużenie terminu zakończenia prac, a magistrat wyraził zgodę.

Przetarg na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej wygrała firma FB Anna-Bud z Warszawy. Złożona przez nią oferta opiewała na 29 897 010 zł. To prawie 8 mln zł mniej niż miasto zamierzało przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Blisko 27 mln zł samorząd pozyskał z unijnych programów.

Budowa Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej przy ul. Ceramicznej rozpoczęła się ponad rok temu i miała zakończyć się 15 października br. Oprócz przebudowy krajowej „Dwunastki”, to jedna z największych inwestycji w obecnej kadencji samorządu, choć przygotowania do jej realizacji inwestycji ruszyły jeszcze za prezydentury Agaty Fisz. Wiadomo już, że inkubator przedsiębiorczości nie zostanie wybudowany w terminie, jaki został wskazany w przetargu i podpisanej między miastem a wykonawcą umowie. Zakres prac do realizacji pozostał dość szeroki, dlatego też stołeczna firma złożyła do miasta wniosek o wydłużenie terminu zakończenia. Urzędnicy wyrazili zgodę i budowa Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej potrwa do 30 listopada br.

Według pierwszych danych sprzed wyborów samorządowych w 2018 roku, budowa Centrum miała pochłonąć około 21 mln zł. Gdy Jakub Banaszek objął urząd prezydenta, szybko wyszło na jaw, że inwestycja będzie o blisko 18 mln zł droższa. Prezydent wielokrotnie zarzucił swojej poprzedniczce Agacie Fisz niedoszacowanie przedsięwzięcia. Gdy rozstrzygnięto przetarg, była prezydent miasta odbiła piłeczkę i zarzuciła Banaszkowi z kolei przeszacowanie inwestycji o prawie 10 mln zł. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here