Postaw się cukrzycy

Bezpłatne pomiary glukozy, ciśnienia poziomu cholesterolu w przystosowanym do tego diabetobusie, sprawdzenie masy i składu ciała, porady dietetyczne – już 6 czerwca w poniedziałek, przy ul. Zana w Lublinie powstanie „Niebieskie Miasteczko” Fundacji Medicover. Każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia i skorzystać z porad specjalisty. Miasteczko będzie czynne od godz. 11.00 do 17.00
Badania są w pełni bezpłatne i dostępne dla każdego, kto w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca, odwiedzi Niebieskie miasteczko Fundacji Medicover. Kolor Miasteczka nie jest przypadkowy – właśnie niebieski jest ogólnoświatowym kolorem walki z cukrzycą, która według Światowej Organizacji Zdrowia stała się już epidemią. Według raportu Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) z 2014 r. do 2035 r. szacowana liczba osób z cukrzycą na świecie może wzrosnąć do 592 milionów. Kolejne 471 milionów będzie w stanie przedcukrzycowym. 90 proc. wszystkich przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, której można uniknąć, dlatego tak ważny jest zdrowy styl życia i wczesna profilaktyka.
– Lublin jest drugim przystankiem na trasie charytatywnego rajdu rowerowego „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku – cukrzycą typu 2. To również drugie miasto, które objęte zostało Programem PoZdro! – mówi Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! Fundacji Medicover. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie na zdrowsze, aby odwiedzili nasze Niebieskie Miasteczko. Na badania nie ma zapisów czy rejestracji – wystarczy po prostu do nas przyjść.
Niebieskie Miasteczko zlokalizowane będzie przy ul. Zana, na parkingu między ZUS a Sądem Rejonowym) i czynne od godz. 11.00 do 17.00. (Red)