Postawili, zastawili, zniszczyli

Kontener, który zatarasował i zniszczył chodnik, do ubiegłego czwartku nikt nie uprzątnął

– W poprzek chodnika przy ul. Kosmowskiej stoi duży kontener na odpady zielone. Nie dość, że blokuje przejście, to jeszcze pod jego ciężarem połamały się płytki i krawężniki, które nie tak dawno były wymieniane. To skandal i ciekawe, kto na to pozwolił – zaalarmował nas jeden z Czytelników.


O wyjaśnienie poprosiliśmy urzędników. W Zarządzie Dróg i Mostów zapewniono nas, że kontener postawiono bez ich zgody, bo w ostatnim czasie nikt nie występował o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego w tej lokalizacji.

– Kontener został postawiony nielegalnie. W związku z tym wszczęto postępowanie w tej sprawie. Jest ono prowadzone dwutorowo. Wezwaliśmy tamtejszą spółdzielnię do złożenia wyjaśnień, a właściciela kontenera, firmę KOMA, do naprawy zniszczonego chodnika. Czekamy na informacje zwrotne od tych podmiotów. Sprawa jest zatem w toku – usłyszeliśmy z kolei od Justyny Góźdź z lubelskiego Urzędu Miasta.

Jednocześnie urzędnicy informują, że na ich zlecenie wkrótce zostanie naprawiony kolejny odcinek chodnika przy ul. Kosmowskiej. Dziś za skrzyżowaniem z ul. Kiepury, na pieszych czeka niebezpieczna dziura przy przejściu dla pieszych. Jest ona pozostałością po wyciętym na wiosnę drzewie. Nowej sadzonki nie można zasadzić w tym miejscu z uwagi na bliskość przejścia dla pieszych i konieczność zapewnienia odpowiedniej widoczności w jego obrębie. Pozostała misa zostanie więc zabrukowana kostką brukową.

– Prace związane z zabrukowaniem misy oraz wyrównaniem zagłębienia w chodniku już zlecono. Ich realizacja nastąpi najpóźniej do końca maja – dodaje Justyna Góźdź.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here