Poszukiwani statyści do filmu

Każdy, kto ma od 8 do 80 lat i parcie „na szkło”, a nie ma nowoczesnej, krzykliwej fryzury, może zgłosić się na casting do filmu „VISHNIAC”. Zdjęcia do tej produkcji amerykańsko-polskiej w reżyserii w reżyserii Laury Bialis będą kręcone m.in. w Lublinie, w dniach 4-6 sierpnia.

„VISHNIAC” to fabularyzowany dokument o Romanie Vishniacu, któremu miejsce w panteonie czołowych fotografów XX-wieku, przyniósł cykl zdjęć dokumentujących codziennie życie Żydów, wykonane w czasie podróży po terenach dzisiejszej Rumunii, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski w latach 1935-1938. Podczas tej wyprawy najwięcej czasu Vishniac spędził w Polsce, gdzie fotografował Żydów z Warszawy, Lublina, Krakowa, Białegostoku oraz małych, prowincjonalnych miejscowości.  Urodzony w 1987 roku w Rosji, w rodzinie żydowskiej Vishniac, w 1920  roku przeniósł się do Berlina, gdzie na poważnie zajął się fotografią. Po dojściu Hitlera do władzy i narastaniu antyżydowskich nastrojów zaczął skupiać się na dokumentowaniu zachodzących w mieście przemian: fotografował antysemickie plakaty, swastyki coraz liczniejszych na ulicach żołnierzy. Przed Holocaustem Vishniac wraz z rodziną uratowali się uciekając przez Lizbonę do USA. Tam kontynuował swój zawód. Zmarł 22 stycznia 1990 w Nowym Jorku, pozostawiając po sobie ogromny zbiór niepowtarzalnych zdjęć.

Filmowcy, którzy w tym tygodniu, od środy do piątku, kręcić będą zdjęcia do filmu „VISHNIAC”, poszukując 50 statystów, w wieku od 8 do 80 lat, którzy chcieliby się wcielić w przedwojennych, żydowskich mieszkańców Berlina, Lublina oraz małych miasteczek Polski i Litwy. Preferowane są osoby z ciemnymi włosami (wykluczone są nowoczesne krzykliwe fryzury takie jak kolorowe włosy i przystrzyżone boki, niepasujące do realiów tamtych czasów). Za każdy dzień zdjęciowy statyści dostaną po 100 zł.

Jak wziąć udział w castingu? Wystarczy do końca lipca przesłać maila w temacie wpisując „Zgłoszenie Lublin” swoje imię i nazwisko, aktualne (zrobione w dniu wysyłania) zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu na adres: mkmstudio@mkmstudiofilm.pl. W razie pytań należy dzwonić pod numer 690 626 939. Z osobami wybranymi do udziału w filmie organizatorzy castingu skontaktują się telefonicznie. ZM

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here