Poszukiwania wykonawcy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 rozpoczęte

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 to, po przebudowie układu komunikacyjnego wokół powstającego dworca metropolitalnego, priorytetowa inwestycja drogowa w tej części miasta

Miasto ogłasza przetarg na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ‘80 od ulicy Cukrownicznej do skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną. Inwestycja wyceniona na ponad 68,5 mln zł dostała 65 mln dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Oby tylko znaleźli się chętni wykonać ją w takiej lub choć zbliżonej cenie, bo dziś drogowcy ze względu na gwałtowny wzrost kosztów materiałów, paliw i robocizny, zazwyczaj wyceniają swoją pracę znacznie powyżej kalkulacji sporządzonych przed kilkunastoma miesiącami przez inwestorów. Bądźmy jednak dobrej myśli… Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem do lata 2024 roku (wybrany wykonawca będzie miał na realizację zadania 21 miesięcy od podpisania umowy – przyp. aut.) kierowcy, pasażerowie komunikacji miejskiej, rowerzyści i piesi będą się mogli cieszyć z powstania blisko 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej.

Droga na całej długości będzie dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane również zostaną odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.

– Rozpoczęta procedura przetargowa przybliża nas do realizacji strategicznego projektu drogowego Lublina. Nowy odcinek obsłuży ruch drogowy, w tym komunikację publiczną, w południowym rejonie miasta oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym. Inwestycja usprawni również dojazd do zlokalizowanych w pobliżu obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak stadion Arena Lublin oraz Park Ludowy. To także niezbędny element rewitalizacji terenów dzielnicy Za Cukrownią – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie przetargu. MK, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here