Potencjał w nauce i biznesie

Lubelskie Dni Nauki i Biznesu to pierwsza tego typu międzynarodowa konferencja w naszym mieście. W dniach 10-15 czerwca odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne oraz wykłady, których głównymi tematami będą: IT, badania naukowe, inwestycje i projekty unijne.
Wydarzenie składa się z trzech części. Pierwszym z nich jest konferencja informatyczna WySPA.IT, która odbędzie się 10 czerwca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12). Tematyka będzie dotyczyła aplikacji i programowania, sieci, serwerów i gier. Połączona ona będzie z giełdą pracy. Udział w niej jest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować na: ldnb.pl/wyspait.
Następnie w dniach 11-13 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. A. Grottgera 2) zaplanowano konferencję naukową WD2016. Będzie ona połączona z sesjami referatowymi i plakatowymi. Jej celem jest zgromadzenie doświadczonych i młodych naukowców oraz zachęcenie do prezentacji swoich najnowszych osiągnięć, wymiany poglądów oraz do dyskusji nad zagadnieniami związanymi z ich pracą naukową. Szczegóły dostępne na stronie: ldnb.pl/wd2016.
Na koniec organizatorzy zapraszają na konferencję biznesową NBD2016 (14-15 czerwca), również do LCK. Skierowana jest ona do przedsiębiorców, właścicieli firm, pracowników administracji, naukowców. Wśród gości specjalnych konferencji znajdują się m.in. Marek Zuber – ekonomista i analityk finansowy oraz dr hab. inż. Jan Chadam – prezes zarządu spółki Polskie LNG S.A. Prelegentami będą też przedstawiciele takich firm, jak Microsoft, HP, IBM, Comarch, Lenovo. Szczegóły na: ldnb.pl/biznes.
Lubelskie Dni Nauki i Biznesu zostały objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.
MG