Potrącenie na przejściu

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, do którego doszło w sobotę w Urszulinie. Ucierpiała w nim starsza kobieta, którą podczas przechodzenia przez jezdnię uderzył samochód. Wszystko działo się na przejściu dla pieszych. Być może do zdarzenia przyczyniła się bardzo gęsta mgła.

W piątek (10 listopada) po godzinie 16 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej w Urszulinie. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zamknęli drogę, zorganizowali objazd i kierowali ruchem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mieszkaniec gminy Niemce kierując Hondą Accord potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-letnią mieszkankę Urszulina, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Tego dnia z uwagi na intensywne zamglenie panowały trudne warunki drogowe. 32-latkowi w związku ze zdarzeniem zatrzymano prawo jazdy.

– Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji – przypomina Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Z uwagi na szybko zapadające ciemności, zamglenia i opady, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze a także o noszenie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście i właściwe oświetlenie jednośladów. Dzięki temu kierujący pojazdami mają realne szanse zauważenia pieszego i podjęcia właściwej reakcji, a tym samym uniknięcia zderzenia – apeluje pani rzecznik. (bm)