Potrącił starszego pana na pasach

Mężczyzna żyje, choć mogło się to skończyć naprawdę tragicznie. Kierujący fordem zignorował przepisy i potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 76-latka. Policja apeluje o wzmożoną czujność na drodze, szczególnie teraz, gdy szybciej zapada zmrok, a warunki na drogach nie są najlepsze.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wtorkowego wypadku (29 października), w którym obrażenia odniósł 76-letni pieszy. Do zdarzenia doszło przed godziną 17, na przejściu przy al. J. Piłsudskiego.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem, 38-letni chełmianin, potrącił 76-letniego mężczyznę w chwili, gdy znajdował się on na przejściu dla pieszych – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, i dodaje, że obaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Na ten moment policja nie ma żadnych informacji o tym, by życiu 76-latka zagrażało niebezpieczeństwo. Jest połamany, ale jego stan jest stabilny. Trafił pod opiekę lekarzy. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze. Szczególnie teraz, gdy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne, musimy być wyjątkowo czujni. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – podkreśla podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here