Potrzeba 2,5 mln zł

Rozbudowa pomieszczeń przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Kamieniu

Gmina Kamień zaciąga 2,5 mln zł kredytu, żeby zrealizować wszystkie zaplanowane w tym roku inwestycje. Dług będzie spłacać do 2029 roku.

Gmina Kamień wybrała ofertę jednego z chełmskich banków, w którym zaciągnie długoterminowy kredyt w wysokości 2,5 mln zł. Pożyczone pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie tegorocznego deficytu budżetowego, tj. realizację szeregu zaplanowanych inwestycji. Także tych, na które udało się pozyskać dofinansowanie (gmina musi najpierw zapłacić wykonawcom, a potem ubiegać się o refundację).

Tak jest w przypadku zagospodarowania otoczenia wokół zbiornika wodnego w Natalinie (termin zakończenia prac do końca czerwca br.), kończącego się remontu pomieszczeń przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Kamieniu czy też wykonanych zjazdów do pól przy ścieżce rowerowej z Chełma do Kamienia. Wkrótce gmina Kamień ogłosi też przetarg na przebudowę oczyszczalni ścieków (projekt jest gotowy), a w wakacje wymieniona ma być instalacja elektryczna w szkole w Kamieniu. Zaciągany kredyt przeznaczany ma być też na rozbudowę sieci wodociągowych w gminie, a także na modernizację świetlicy wiejskiej w Ignatowie Kolonii.

Inne gminne inwestycje to m.in. rozbudowa przedszkola przy SP w Kamieniu. To końcówka tych prac, dzięki którym od września możliwe będzie uruchomienie dwóch grup przedszkolnych (do tej pory funkcjonowała jedna). Wykonywany jest też projekt nowego placu zabaw przy przedszkolu, z którego będą mogli korzystać nie tylko przedszkolaki, uczniowie, ale też wszyscy mali mieszkańcy z okolic.

Zakończyły się też prace przy budowie ścieżki rowerowej od Chełma do Kamienia w ramach projektu pod nazwą „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”. Gmina Kamień sfinansowała budowę 11 zjazdów do pól przy tej ścieżce rowerowej. Kredyt jest potrzebny m.in. po to, aby zapłacić za ich wykonanie. (mo)

Zakończono budowę ścieżki rowerowej od Chełma do Kamienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here