Powitania i pożegnania u Dreszerczyków

Na cztery tury rozłożono uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w II LO w Chełmie. Po spotkaniach dla klas drugich i trzecich, odbyła się uroczystość powitania pierwszoklasistów, a także – wyjątkowo – pożegnania absolwentów rocznika 2020 (ze względu na epidemię nie odbyło się ono wiosną br.). Ta ostatnia część była najbardziej wzruszająca.

Zbigniew Niderla, dyrektor II LO w Chełmie, mówiąc o roli nauki i wymaganiach stawianych młodym, nawiązał do nauczania zdalnego. Stwierdził, że szkoła bez ucznia nie istnieje i żadna, nawet najlepsza, forma nauczania zdalnego nie zastąpi pracy ucznia i kontaktów z rówieśnikami w szkole. Absolwenci szkoły podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Zaprezentowali poruszającą część artystyczną, w przygotowaniu której pomogły im nauczycielki Elżbieta Ćwir oraz Aneta Holuk.

Wręczono też nagrody dla najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Izabela Obcarska otrzymała tytuł i statuetkę Złotego Absolwenta (średnia ocen 5,17). Spotkanie było też okazją do prezentacji „Albumu Absolwenta”, a także upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here