Powstanie stadion lekkoatletyczny?

Chełmscy radni zabezpieczyli 35 tys. zł w budżecie miasta na dokumentację projektową budowy stadionu lekkoatletycznego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Urzędnicy inwestycję chcą sfinansować z udziałem funduszy zewnętrznych.

Budowa stadionu lekkoatletycznego znalazła się w wyborczym programie prezydenta Jakuba Banaszka. Od lat chełmscy lekkoatleci zabiegają o poprawę warunków do treningu. Chełm jest jednym z nielicznych miast w województwie lubelskim nieposiadającym tartanowej bieżni, ani rzutni z prawdziwego zdarzenia. Lekkoatleci Agrosu Chełm biegają po żużlowej nawierzchni, a jeśli chcą skorzystać z tartanu, muszą udać się do pobliskiego Rejowca Fabrycznego.

Na ostatniej sesji chełmscy radni dokonali zmian w budżecie miasta na 2019 rok i zabezpieczyli 35 000 zł na wykonanie dokumentacji projektowej budowy stadionu lekkoatletycznego. Obiekt miałby powstać przy II LO. Projekt jest niezbędny, bo urzędnicy zamierzają zabiegać o zewnętrzne dofinansowanie.

Na tego typu inwestycje dotacje przekazuje ministerstwo sportu. Pieniędzy można też szukać w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Niewykluczone, że w ciągu dwóch lat, a może nawet wcześniej, chełmscy lekkoatleci wreszcie będą mogli trenować tak, jak ich koledzy z Zamościa, Puław czy Lublina. Planowana inwestycja jest szacowana na ponad 2 mln zł i oprócz tartanowej bieżni obejmuje również rzutnie. (s)