Powstanie tam galeria?

Za 1,7 mln zł miasto chciało sprzedać ponad 60-arową działkę przeznaczoną pod galerię handlową, przyległą do Chełmskiego Parku Wodnego. Do przetargu nikt nie przystąpił.

Zanim ruszyła budowa Chełmskiego Parku Wodnego, urzędnicy zapowiadali, że obok aquaparku ma powstać galeria handlowa. Bezpośrednie sąsiedztwo ChPW miało być magnesem przyciągającym potencjalnych inwestorów. 63-arowa działka została wyceniona na niemałą kwotę, 1 700 000 zł. Cena okazała się jednak za wysoka. Do ogłoszonego we wrześniu br. przetargu nie przystąpił ani jeden oferent.
Urzędnicy nie poddają się i ogłaszają drugi przetarg. Cena wywoławcza została obniżona do 1 500 000 zł. Oferty można składać do 24 stycznia przyszłego roku. Przetarg odbędzie się 30 stycznia. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę fakt, że coraz głośniej mówi się o rozpoczęciu wczesną wiosną budowy na działkach między Lubelską a Rejowiecką Galerii Chełmskiej, nieruchomość przy aquaparku może nie wywołać zainteresowania wśród potencjalnych inwestorów… (s)