Pożarnictwo ich pasją

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbył się wojewódzki finał 48. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W gronie najlepszych znaleźli się Gabriel Wypych oraz Mikołaj Wójcik, uczniowie SP w Fajsławicach.

Gabriel Wypych i Mikołaj Wójcik w finale wojewódzkim reprezentowali nie tylko gminę Fajsławice, ale cały powiat krasnostawski. Mikołaj Wójcik zajął ostatecznie piąte miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że aktywnie działa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Woli Idzikowskiej.

Choć Gabrielowi Wypychowi nie udało się awansować do finałowej części ustnej, jego udział w etapie wojewódzkim – po raz drugi z rzędu – jest także osiągnięciem godnym uznania. (kg)