Pozbądź się (azbestowego) problemu

– Nasza gmina przystąpiła do programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Nabór wniosków rozpoczął się 10 maja i będzie trwał do 21 maja. Należy je składać w Urzędzie Gminy w Wojsławicach w formie pisemnej lub elektronicznej – informuje Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.

W ramach projektu pokryte zostaną koszty demontażu, odbioru i utylizacji eternitu.

– Mając na względzie dobro środowiska, chcemy jak najszybciej odebrać od naszych mieszkańców wyroby zawierające azbest. Wnioski z dwóch poprzednich naborów z ubiegłego roku realizowane są jeszcze przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Natomiast w tym projekcie gmina Wojsławice poza przeprowadzeniem naboru wniosków, będzie ogłaszać przetarg, zawierać bezpośrednio umowę z wykonawcą oraz rozliczać projekt. Zachęcam mieszkańców do skorzystania z tej możliwości pozbycia się szkodliwego dla zdrowia i środowiska eternitu – dodaje wójt.

W Gminie Wojsławice utworzony został także punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”, w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca, ocieplenie domu, wymianę okien itp. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu gminy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here