Poznają zabawy dziadków

27 sierpnia Fundacja „Dwa ognie” zaprasza do udziału w Objazdowych Zabawach Podwórkowych, które będą odbywać się na osiedlu Piastowskim. Wydarzenie jest cyklem bezpłatnych animacji dla najmłodszych, ich rodziców oraz dziadków, którzy chcą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa.


Objazdowe Zabawy Podwórkowe to autorski projekt Fundacji „Dwa Ognie”. Jego realizację umożliwiło zajęcie drugiego miejsca w konkursie grantowym „Decydujesz, pomagamy”, organizowanym przez Tesco Polska i uzyskanie dofinansowania w kwocie 5 tys. zł.

Animatorzy, którzy w najbliższy poniedziałek pojawiają się na placach zabaw i boiskach na osiedlu Piastowskich, będą prowadzić gry i zabawy, które były popularne, nim nastała era komputerów i smartfonów, takie jak berek „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”, chowany , klasy, guma, czy gra w kapsle.

Objazdowe Zabawy Podwórkowe zaczynają się ok. godziny 17.00. Podobne wydarzenie zaplanowano również 3 września na osiedlu Sienkiewicza, 10 września na osiedlu Konopnickiej, 17 września na osiedlu Prusa i 24 września na osiedlu Krasińskiego.

Joanna Niećko