Poznali smak medycznych studiów

Choć Uniwersytet Medyczny w Lublinie nie musiałby tego robić, bo nigdy nie miał i nie ma żadnych problemów z naborem kandydatów na studia, co roku organizuje dni otwarte. Tegoroczne, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, odbyły się również w formule stacjonarnej. Zainteresowanie było ogromne.


Program dni otwartych (19 i 20 maja) był niezwykle bogaty i pełen atrakcji. Kandydaci mogli nie tylko zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną uczelni, ale również zwiedzić kampus, wziąć udział w zorganizowanych w Centrum Symulacji Medycznej praktycznych warsztatach wykonywania medycznych zabiegów z wykorzystaniem fantomów i przetestować działanie nowoczesnej aparatury medycznej. Były również spotkania ze studentami i wykładowcami oraz pokazy sportowe w nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Chodźki.

Odbyły się również zawody symulacyjne z udziałem kilkunastu szkolnych drużyn. Trzy z nich, które najlepiej poradziły sobie z testem teoretycznym, w etapie praktycznym miały za zadanie ratować ofiary wypadku, które niezwykle realistycznie „odegrały” medyczne fantomy.

Dla osób, które nie mogły wziąć udziału w dniach otwartych stacjonarnie, uniwersytet przygotował prezentację swojej oferty w wersji online. Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie studiuje obecnie ok. 7 tys. studentów, w tym ponad tysiąc obcokrajowców. Dla tegorocznych kandydatów uczelnia przygotowała ok. 1300 miejsc na 16 kierunkach, w tym 30 na nowym kierunku – psychologia kliniczna. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here