Pozostał odcinek wstydu

Urzędnicy szacują, że na wyremontowanie brakującego, niewielkiego odcinka chodnika potrzeba ponad 40 tys. zł

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zakończył remont chodnika po północnej stronie al. Piłsudskiego. Prace objęły odcinek od rejonu obiektu Szkoły Podstawowej nr 20 do wjazdu na stację paliw „Orlen”. Sfatygowane i połamane płytki chodnikowe zastąpiła tu betonowa kostka brukowa i pas zieleni. Do pełni szczęścia brakuje jednak przebudowy kawałka sfatygowanego chodnika od stacji do skrzyżowania z Al. Zygmuntowskimi.

– Łączny koszt remontu chodnika wyniósł ponad 95 tys. zł brutto, a 50 tys. zł na ten cel przekazała ze swojej rezerwy Rada Dzielnicy Za Cukrownią. Pozostałą kwotę, ponad 45 tys. zł, stanowiły środki z budżetu miasta – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Remont nie objął, niestety, równie zniszczonego odcinka trotuaru od stacji paliw do skrzyżowania z Al. Zygmuntowskimi wraz z łącznikiem między przejściami dla pieszych przez al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie. Tu dodatkową barierą dla przechodniów są także wysokie krawężniki. Jest szansa, że drogowcy wrócą w to miejsce w przyszłym roku, w tym celu konieczna jednak będzie pozytywna decyzja o przekazaniu części niezbędnych środków przez lokalną radę dzielnicy. – Szacowany koszt prac to 42 tys. zł. Prace nie są możliwe do realizacji w ramach bieżącego utrzymania, bo ubytek dochodów znacząco ograniczył te wydatki. Być może, we współpracy z Radą Dzielnicy uda się sfinansować to zadanie z rezerwy celowej, jako kontynuację prac z 2021 r. – mówi J. Góźdź.

Urzędnicy już dziś zapowiadają, że jeśli wymiana nawierzchni dojdzie do skutku, to podobnie jak na odcinku wykonanym w roku obecnym w miejsce części płytek od strony jezdni pojawi się tu niewielki pas zieleni.Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here