Pracowita sobota strażaków z Urszulina

Do dryfującej po jeziorze łódki, do podtopionych przez ulewę budynków i do zwalonego na drogę drzewa wyjeżdżali strażacy z OSP w Urszulinie tylko jednego dnia.

– W sobotę (18 maja) około godziny 17 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do miejscowości Wytyczno – mówi Stanisław Artymiuk. – Na miejscu okazało się, że osoby przebywające na brzegu Jeziora Wytyckiego zauważyły dryfującą po tafli wody łódź. Podjęto działania, by jak najszybciej ustalić, czy w łodzi mogą być ludzie. Okazało się, że nie ma takiego zagrożenia, ponieważ łódź ktoś wcześniej odczepił od pomostu i pływała ona pusta. W drodze powrotnej do jednostki otrzymaliśmy następne wezwanie, tym razem do miejscowości Urszulin.

Padający ulewny deszcz spowodował tam podniesienie stanu wody w rowach i zagłębieniach terenu powodując lokalne podtopienia budynków mieszkalnych i gospodarczych. W trakcie wypompowywania wody otrzymaliśmy kolejne wezwanie do miejscowości Andrzejów. Wiejący bardzo silny wiatr powalił drzewo i połamał konary blokując ruch pojazdów na drodze powiatowej Urszulin – Hańsk. Działania strażaków polegały na usunięciu drzew i gałęzi – relacjonuje Artymiuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here