Praktyki i studia za granicą

W środę, 22 lutego w holu Collegium Norwidianum KUL odbędzie się Dzień Erasmusa, podczas którego będzie można uzyskać informacje dotyczące stypendiów w ramach programu Erasmus+.
W godzinach 10 – 14 pracownicy Sekcji Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL będą odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące studiów i praktyk zagranicznych – zarówno tych w krajach Unii Europejskiej, jak i poza nią – oraz pomogą wypełnić dokumenty aplikacyjne.
– Do dyspozycji studentów będą także byli stypendyści Erasmusa, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pobytu na stypendium. Natomiast zagraniczni studenci Erasmusa+, studiujący obecnie na KUL-u, pokażą prezentacje dotyczące ich krajów i uczelni. Będzie można także spróbować dań międzynarodowej kuchni – informuje Katarzyna Bojko z działu komunikacji KUL.
Każdy uczestnik spotkania będzie miał szansę wygrania atrakcyjnej nagrody (wycieczka ze studentami zagranicznymi, przewodniki turystyczne, bilety na imprezy kulturalne, koszulki KUL) – wystarczy przyjść i wypełnić kupon.

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów (obecnie obejmuje również pracowników uczelni). Patronuje mu holenderski filozof i humanista – Erazm z Rotterdamu. Główną ideą programu jest rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. W ciągu 30 lat działania z programu skorzystało 4,4 mln studentów na całym świecie. Polska dołączyła do Erasmusa w roku akademickim 1998/99. Od ubiegłego roku akademickiego, oprócz dotychczasowej wymiany z krajami Unii Europejskiej, program obejmuje również dofinansowanie wyjazdów w inne regiony świata (poza UE). Studenci i pracownicy KUL mogą się ubiegać o wyjazdy na studia do Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Izraela, Kenii, Mołdawii, USA i na Ukrainę. MG