Praktyki w Grecji

Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, kształcący się w zawodach technik mechanik i technik teleinformatyk, odbyli praktyki w ramach projektu „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansą na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk, mechatronik“ na Riwierze Olimpijskiej w Grecji.


Podczas praktyk młodzież zdobywała i rozszerzała kompetencje zawodowe zgodne z profilem kształcenia. Mechanicy uczyli się obsługi narzędzi służących obróbce materiałów, zasad montażu części i podzespołów maszyn oraz urządzeń mechanicznych. Teleinformatycy zdobyli umiejętność uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich oraz administrowania sieciami teleinformatycznymi.

W ramach projektu zaplanowano wiele atrakcji turystycznych: wycieczkę do Aten, wejście na taras widokowy Olimpu, wyjazd do miasteczka Stary Panteleimon. Uczniowie wraz z opiekunami mieszkali w malowniczo usytuowanym hotelu San Pantelei, pomiędzy pasmem Olimpu a Morzem Egejskim. (mk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here