Prawdziwy wypadek w drodze na szkolenie

Jechali na szkolenie z pierwszej pomocy, trafili na wypadek. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ruszyli na pomoc poszkodowanym.

W poniedziałek (2 grudnia), będąc w drodze na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, 5 km przed Hrubieszowem, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej najechali na wypadek drogowy.

– Uczestniczący w tym zdarzeniu bus wypadł z drogi i wywrócił się na bok. Funkcjonariusze straży granicznej, będąc pierwszymi osobami na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli je i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Obaj, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG — informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

Samochodem podróżowało sześciu obywateli Ukrainy. Jedną z ofiar trzeba było ewakuować z pojazdu. – Kobieta nie mogła się ruszać, była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem, uskarżała się na ból klatki piersiowej i kręgosłupa. Funkcjonariuszom udało się uwolnić poszkodowaną spod foteli. Założono jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego na desce ortopedycznej – relacjonuje por. Sienicki.

Karetka zabrała rannych do najbliższego szpitala. (pc)