Prawie tysiąc bezrobotnych w miesiąc

W ciągu ostatnich trzech miesięcy stopa bezrobocia w Chełmie i powiecie chełmskim zwiększyła się. Odkąd wybuchła epidemia grudzień był miesiącem, w którym zarejestrowało się najwięcej bezrobotnych – 917.

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie opublikował najnowszą statystykę dotyczącą bezrobocia w mieście i powiecie chełmskim. Liczba bezrobotnych powoli szybuje w górę. Na koniec grudnia ub.r. było ich 6705. Dotyczy to zarówno mieszkańców Chełma, jak i powiatu chełmskiego. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku zarejestrowało się aż 917 nowych bezrobotnych (517 mieszkańców powiatu chełmskiego i 400 chełmian).

Odkąd wybuchła epidemia to była największa liczba. Dla porównania w listopadzie ub.r. zarejestrowało się 688 bezrobotnych, w październiku 718, we wrześniu 760, w sierpniu i lipcu po 695, a w czerwcu ub.r. 621. Od marca do maja ub.r., czyli w pierwszych miesiącach epidemii, przybywało dużo mniej bezrobotnych. W lutym ub.r. w chełmskim pośredniaku zarejestrowało się 598 osób. Najwięcej rejestracji było w styczniu ub.r. – 945 bezrobotnych.

– Zima to czas, gdy zawsze rejestruje się najwięcej osób bezrobotnych – mówi Regina Półkośnik z Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

Oznacza to, że tegoroczny styczeń może być pod tym względem rekordowy. Stopa bezrobocia według najnowszych danych urzędu statystycznego (na koniec listopada ub.r.) wynosi w Chełmie 11,5 proc., a w powiecie chełmskim 12,5 proc. (wzrosła w ciągu miesiąca z odpowiednio – 11,2 proc. i 12 proc.). (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here