Prawko poczeka

Od poniedziałku (11 maja) WORD przywrócił egzaminy na prawo jazdy kat. b. Zainteresowanie jest średnie. – Można się zapisać z dnia na dzień, ale ludzie się boją – mówi dyrektor ośrodka.

Dziennie mogą przeprowadzić do 50 egzaminów praktycznych na „osobówki”. Wszystkie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: egzaminatorzy są w przyłbicach i specjalistycznych maskach, a po każdej jeździe samochody są dezynfekowane.

Z kolei kursanci mają obowiązek przyjść na egzamin w maseczce i rękawiczkach (nie wcześniej niż kwadrans przed), a przed wejściem do ośrodka zdezynfekować ręce oraz złożyć oświadczenie, że są zdrowi i w razie czego to oni ponoszą pełną odpowiedzialność. W trakcie oczekiwania na swoją kolej muszą też pamiętać, by zachować dystans 2 m od siebie, a po egzaminie natychmiast opuścić teren WORD.

Zapisać się na egzamin można telefonicznie, mailowo, system InfoCar, a nawet przez Facebooka. Kolejek nie ma, więc termin w przypadku kategorii B może być wyznaczony już na następny dzień – a bywało przecież, że kursant musiał czekać tygodniami na egzamin praktyczny. W czasie pandemii jednak zainteresowanie jest średnie.

– Nie ma dużego ruchu, ludzie się boją – mówi Mariusz Ostrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie. – Dziennie mamy około dwudziestu do dwudziestu czterech egzaminów – dodaje. (pc)