Premier w Świdniku o Polskim Ładzie i inwestycjach który będą motorem gospodarki. Jakiej pracy szukać?

Polski Ład to program prorozwojowy dla Polski stworzony przez partię rządzącą – Prawo i Sprawiedliwość. Zakłada on m.in. podwyżkę kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, wzrost nakładów na ochronę zdrowia, ekologię czy budownictwo mieszkaniowe. O założeniach Polskiego Ładu mówił ostatnio premier Mateusz Morawiecki w Świdniku.

Założenia Polskiego Ładu

Na początku czerwca 2021 roku partia rządząca ogłosiła podstawowe założenia programu Polski Ład. W konwencji wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier RP Mateusz Morawiecki a także szefowie partii koalicyjnych, czyli Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin.

Jednym z podstawowych założeń Polskiego Ładu jest zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do poziomu 7 procent PKB. Oprócz tego, według przedstawicieli rządu, wkrótce mają zostać zniesione limity do lekarzy specjalistów. Polski Ład zakłada także podwyższenie kwoty wolnej od podatku do kwoty 30 000 złotych, co będzie jednym z najwyższych pułapów w Europie. Przypomnijmy, że obecnie kwota wolna od podatku wynosi nieco ponad 3000 złotych, zatem czeka nas 10-krotny wzrost tego wskaźnika.

Polski Ład to także propozycje dla emerytów. Plan zakłada wprowadzenie emerytury bez podatku do kwoty 2500 złotych. Podczas prezentacji programu premier podkreślił, że „emeryci są naszym skarbem, musimy się odwdzięczyć wysoką kwotą wolną i wyższymi emeryturami netto”.

Polski Ład promowany przez premiera w Świdniku

Polski Ład to program rozwoju Polski na najbliższe lata sygnowany przez partię rządzącą, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Zakłada on szereg zmian, które według twórców tego dokumentu mają być niezwykle korzystne dla przeciętnie zarabiających polskich pracowników. O Polskim Ładzie mówił niedawno premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Świdniku na Lubelszczyźnie.

„Mamy przyjemność zaprezentować Państwu program inwestycyjny Polskiego Ładu. Dzięki niemu deficyty III RP zostaną ostatecznie zredukowane.” Szef rządu podczas swojego wystąpienia podkreślił, że w najbliższych latach motorem napędowym polskiej gospodarki będzie szereg inwestycji, w tym także tych społecznych.

Morawiecki o transformacji gospodarczej i Nowym Ładzie

Podczas wizyty na Lubelszczyźnie mówił także o ułomnościach polskiego systemu gospodarczego, który wprowadzono po upadku komunizmu. Wskazał on, że „na początku procesu transformacji pozbyliśmy się własnego przemysłu. Nastąpiła daleko idąca liberalizacja gospodarki, deregulacji oraz wpuszczono kapitał zagraniczny. Polska gospodarka została przejęta przez innych”.

Wielomiliardowe inwestycje

Morawiecki w trakcie wizyty w Świdniku powiedział także, że Program Inwestycyjny Polskiego Ładu oznacza wielomiliardowe inwestycje, setki tysięcy nowych miejsc pracy. Jego najważniejszym celem jest osiągnięcie średniego poziomu PKB mieszkańców Unii Europejskiej w ciągu 10 lat. Czy ten ambitny plan uda się wprowadzić w życie? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaka będzie w Polsce sytuacja pandemiczna.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pracy?

Jeżeli program Polski Ład zostanie wprowadzony w życie, warunki płacowe dla polskich pracowników ulegną znacznej poprawie. Wielu z nas będzie także rozglądało się za atrakcyjniejszym zatrudnieniem. Jak znaleźć lepszą pracę? Najlepiej za pośrednictwem internetu, oferty pracy na Aplikuj.pl pojawiają się każdego dnia i są ich tysiące.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here