Premier wpadł do Chełma

Takiego zakończenia roku szkolnego uczniowie II LO na pewno się nie spodziewali. Dosłownie w ostatniej chwili dowiedzieli się, że w dniu rozdania świadectw przyjedzie do nich sam premier rządu Mateusz Morawiecki…

W dosłownie w ciągu 24 godzin przygotowano wizytę Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów w Chełmie. O tym, że szef polskiego rządu może odwiedzić Chełm, mówiło się już na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego. Oficjalna informacja pojawiła się jednak na dzień przed rozdaniem świadectw.

Razem z premierem do Chełma przyjechali m.in.: rzecznik rządu Piotr Mueller, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, członek zarządu województwa Zdzisław ­Szwed, senator Jerzy Chróścikowski, posłowie Teresa Hałas i Sławomir Zawiślak, Lubelski Kurator Oświaty, Teresa Misiuk.

Wizyta premiera obejmowała spotkanie z młodzieżą w II LO oraz spacer na pl. Łuczkowskiego zakończony zaproszeniem najlepszych uczniów chełmskich szkół na lody przez prezydenta Chełma, Jakuba Banaszka. Morawiecki w Chełmie spędził niespełna trzy godziny.

W II LO, oprócz młodzieży licealnej, pojawiły się też delegacje ze wszystkich chełmskich szkół. Zaproszenie dostali także prymusi, którym specjalne nagrody za wybitne wyniki w nauce wręczył sam prezydent Banaszek. Włodarz Chełma życzył uczniom udanych wakacji, naładowania baterii, a nauczycielom i rodzicom podziękował za ciężka pracę.

Premier Morawiecki w swoim krótkim wystąpieniu zaapelował do młodzieży, by wzorem jego poszerzała swoje horyzonty i nie ograniczała się do jednej specjalizacji. Dodał, że szeroka wiedza jest zawsze potrzebna. Premier poprosił uczniów, by gdziekolwiek byli, zawsze dobrze mówili o Polsce, pokazywali jej piękno, zwłaszcza piękno historii i ludzi, którzy tu mieszkają. Morawiecki nawiązał również do patrona liceum gen. Gustawa Orlicz-Dreszera wykazując na jego interdyscyplinarność. Życzył wszystkim uczniom udanych wakacji.

W tym roku wakacje są wyjątkowo długie. Uczniowie będą wypoczywać przez 74 dni. Do szkół wrócą w poniedziałek 2 września br. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here