Premiera Domu gejsz

Waldemar Bednaruk, prof. KUL, członek Chełmskiego Towarzystwa Naukowego, wydał kolejną powieść. Najnowsza jego książka, której współautorką jest tajemnicza Alex Vastatrix, nosi tytuł „Dom gejsz”. To pełna dworskich intryg i namiętnych historii miłosnych opowieść o przygodach Jana „Sobiepana” Zamoyskiego, która zabiera czytelnika w podróż po XVII-wiecznej, ogarniętej wojną Rzeczypospolitej.


Dr hab. prof. nadzw. Waldemar Bednaruk jest pracownikiem naukowym KUL, członkiem American Society for Legal History, Chełmskiego Towarzystwa Naukowego, znawcą epoki staropolskiej. Przed rokiem odbyła się premiera jego bestsellerowej powieści obyczajowo-historycznej pt. „Harem”. „Dom gejsz” jest kontynuacją tej książki.

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Harde i miała swoją premierę 26 sierpnia br. „Dom gejsz” jest w sprzedaży w niemal wszystkich księgarniach internetowych, w księgarni Lectura w Chełmie przy ul. Lubelskiej i wkrótce trafić ma do sieci Empik. Powieść obfituje w dworskie intrygi, namiętne historie miłosne, odważne opisy scen erotycznych, a wszystko to na tle historii XVII-wiecznej, ogarniętej wojną Rzeczypospolitej. Współautorką książki jest Alex Vastatrix, mieszkanka województwa lubelskiego, która ze względu na wykonywaną pracę pragnie zachować anonimowość.

W. Bednaruk zdradza, jak wyglądał podział obowiązków przy pracy nad książkami. On sam odpowiada za tło historyczne oraz dbałość o szczegóły, aby wszystko było zgodne z prawdą. Zarysowuje też główne wątki, sylwetki i przygody bohaterów, zwroty akcji. Natomiast Alex odpowiada za sprawy obyczajowe, opisuje uczucia, dialogi i wątki erotyczne. W. Bednaruk mówi, że w „Domu gejsz” czytelników znowu czeka spotkanie z bohaterami znanymi z „Haremu” – Janem „Sobiepanem” Zamojskim, Józią z Brzezin, ale także z Marysieńką Sobieską.

– Dochodzi trzeci wątek – Marysieńki i ten zdaniem recenzentów jest najciekawszy – mówi

W. Bednaruk. – Praca przy książce „Harem” trwała z dłuższymi przerwami trzy lata. Teraz poszło szybciej i cały proces zamknęliśmy w ciągu roku. Za rok planujemy wydać trzecią część powieści. (mo)

Dom Gejsz