Prestiż, uznanie, gratulacje prezydenta

Henryk Kartaszyński

Tylko najlepsze firmy w kraju mogły zaprezentować swoje produkty podczas Polskiej Wystawy Gospodarczej w Stalowej Woli, w której uczestniczył Andrzej Duda, prezydent RP. Wśród nich była firma Pro-Project z Okszowa, światowy potentat i jedyne w Polsce przedsiębiorstwo produkujące przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej. – Udział w tym niezwykłym wydarzeniu był dla nas wyróżnieniem – mówi skromnie Henryk Kartaszyński, właściciel Pro-Project.


Henryk Kartaszyński, właściciel firmy Pro-Project, dowiódł, jak dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i oryginalnemu pomysłowi osiągnąć zawodowy sukces i zostać światowym potentatem w ważnej, medycznej branży. Niezwykłą historię powstania przedsiębiorstwa Pro-Project opisywaliśmy jakiś czas temu w „Nowym Tygodniu”.

Firma ma siedzibę w Okszowie i jest jedyną w Polsce, która produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii. Firma prężnie rozwija się nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte patenty oraz rozległa sieć dystrybucji w ponad 100 krajach, ale także mnóstwo wyróżnień za prowadzoną działalność.

Jednym z ostatnich jest przyznany w trzeciej edycji konkursu „Lider innowacyjności 2019” (rozstrzygniętego w grudniu ub.r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym) tytuł lidera innowacyjności w kategorii medycyna i zdrowie. W ubiegłym tygodniu firma Pro-Project z Okszowa uczestniczyła w Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli odbywającej się pod hasłem „Od COP do Gospodarki 4.0”.

To wyjątkowe wydarzenie z udziałem prezydenta RP, pokazujące potencjał i najważniejsze osiągnięcia w polskiej gospodarce. Swoje stoiska mogły wystawić tam tylko wybrane firmy w kraju (było ich 68), wyłonione w drodze konkursu i rekomendowane przez uprawnione do tego organizacje i stowarzyszenia.

Firma Pro-Project zaprezentowała swoje fantomy (w tym najnowszy z nich) wraz z oprogramowaniem. Jej stoisko odwiedził Andrzej Duda. Oprócz uścisku dłoni i gratulacji od prezydenta RP, H. Kartaszyński otrzymał certyfikat uczestnictwa firmy w tej prestiżowej wystawie.

– W Polsce funkcjonuje wiele potężnych, prężnych firm i bardzo cieszymy się, że nasza, niewielka, została w ten sposób doceniona. Czujemy się wyróżnieni i bardzo się z tego cieszymy – mówi H. Kartaszyński, właściciel firmy Pro-Project. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here