Prezydent Chełma zmienił partię?

Jakub Banaszek, prezydent Chełma, przechodzi z Porozumienia Jarosława Gowina do nowo tworzonej przez Adama Bielana Partii Republikańskiej poinformował przed tygodniem portal w polityce.pl. Informację tę zdementowała rzecznik Porozumienia Magdalena Sroka, ale sam Banaszek w tej sprawie dotąd nie zabrał głosu.

Dobrze poinformowany zazwyczaj portal „wpolityce.pl”, prowadzony przez wspierających PiS braci Karnowskich, przed kilkunastoma dniami zamieścił informację, że Jakub Banaszek, prezydent Chełma, opuszcza partię Porozumienie, której był współzałożycielem, zasiadał w jej władzach, a także stał na czele zarządu okręgu chełmskiego i przechodzi do Republikanów – partii założonej naprędce przez skonfliktowanego z Gowinem, a bezwarunkowo popierającego PiS, Adama Bielana.

Informację o zmianie partii przez prezydenta Chełma szybko zdementowała rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka, przekonując, że rozmawiała z samym Banaszkiem i ten miał ją zapewnić, iż zaprzeczy tym pogłoskom, wydając oświadczenie w mediach społecznościowych. Prezydent Chełma komentarza jednak nie zamieścił i do dziś nie zabrał głosu w tej sprawie.

Jakub Banaszek w wyborach samorządowych w 2018 r. miał pełne poparcie całej Zjednoczonej Prawicy. Rok po tym, jak został prezydentem Chełma, postanowił zrezygnować z funkcji szefa partii w okręgu chełmskim, tłumacząc, iż chce się przede wszystkim skupić na pracy samorządowej.

Od dłuższego czasu wyraźnie jednak widać, że Banaszkowi zaczyna być bliżej do PiS, niż Porozumienia i Jarosława Gowina, który nie może znaleźć wspólnego języka z Jarosławem Kaczyńskim. Nie bez kozery to właśnie prezydent Chełma był jednym z prowadzących prezentację Polskiego Ładu, nowego programu Prawa i Sprawiedliwości. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here