Prezydent nagradza oszczędnie

W tym roku przypada 30. rocznica powstania samorządu terytorialnego. 27 maja każdego roku jest obchodzony Dzień Samorządowca. Wielu prezydentów, burmistrzów, czy wójtów z tej okazji przyznaje urzędnikom nagrody. W Chełmie w tym roku na to się raczej nie zanosi…

Ostatnie nagrody urzędnicy chełmskiego magistratu z okazji Dnia Samorządowca dostali w 2018 roku. Ówczesna prezydent Agata Fisz przyznała po 600 zł brutto na każdy etat. Zresztą poprzedniczka Jakuba Banaszka niemal każdego roku w maju starała się nagradzać urzędników.

Nowy prezydent w minionym roku nagród z okazji Dnia Samorządowca nie przyznał. Wiele wskazuje na to, że nie będzie ich również w tym roku, mimo że przypada 30. rocznica powstania samorządu terytorialnego. Biuro Prasowe Prezydenta Chełma na to pytanie nie udzieliło nam żadnej odpowiedzi, co nas nie zdziwiło, niemniej jednak, jak mówią sami urzędnicy, o nagrodach w magistracie jest cicho.

– Skoro nikt nic o tym nie mówi, to znaczy, że prezydent żadnych nagród nie planuje. Gdy za prezydentury Agaty Fisz dostawaliśmy nagrody, wszyscy wiedzieli o nich dużo wcześniej, bo takiej informacji nie dało się zbyt długo zachować w tajemnicy. Wiemy, że miasto oszczędza na wszystkim, ale wiadomo też, że nic tak nie motywuje do pracy, jak pieniądze – uważa jeden z urzędników. (s)