Prezydent rozdał 50 tysięcy

Jakub Banaszek przyznał sportowcom chełmskich klubów stypendia za wyniki osiągnięte w 2019 roku. Wsparcie z miasta uzyskali przedstawiciele czterech dyscyplin sportu: lekkoatletyki, zapasów, siatkówki i strzelectwa sportowego.

Najwyższe stypendium w wysokości 450 zł miesięcznie (5 400 zł za cały rok) dostała ubiegłoroczna halowa mistrzyni Polski do lat 20 w biegu na 400 m Paulina Zielińska z Agrosu Chełm. Zawodniczka dodatkowo wyrównała rekord kraju juniorek i zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie w biegu na 400 m. Drugie co do wielkości stypendium dostał siatkarz UKS Tempo, Mikołaj Miszczuk.

W minionym roku m.in. zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w siatkówce plażowej, zadebiutował też w światowej imprezie World Tour, gdzie zajął miejsce od 5 do 8. Po 350 zł dostali zapaśnicy Cementu Gryf Chełm: Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz i Beata Federowicz.

Pierwszy z nich w 2019 r. zdobył Puchar Polski seniorów, mistrzostwo kraju juniorów i był siódmy w mistrzostwach świata do lat 23. Anna Urbanowicz natomiast zdobyła mistrzostwo Polski seniorek, wywalczyła też liczne medale w turniejach międzynarodowych i reprezentował kraj w mistrzostwach Europy. Złoto w krajowym czempionacie w kategorii seniorek zdobyła też Beata Federowicz.

Stypendium w wysokości po 300 zł prezydent Jakub Banaszek przyznał Urszuli Piotrowskiej i Alanowi Mateli z Cementu Gryf Chełm. Po 240 zł miesięcznie otrzymali: Miłosz Drozda z MKS Dragon (strzelectwo sportowe), Anna Król, Alicja Piersa i Wioletta Giers (wszystkie Cement Gryf Chełm).

Stypendia w kwocie 210 zł dostała kolejna zapaśniczka Patrycja Dudek. Najniższe stypendia w wysokości po 165 zł otrzymały lekkoatletki Agrosu Chełm: Sylwia Ciupek, Izabela Jastrząb i Agata Wasiluk. Łącznie na stypendia dla sportowców za osiągnięte w 2019 roku sukcesy miasto wyda 49 980 zł. (s)