Prezydent sięgnie głębiej do kieszeni?

Po 49 tys. zł to stanowczo za mało, by znaleźć biuro projektowe, które opracuje kompletną dokumentację na remont budynku magistratu przy Lubelskiej 63 i pałacu Kretzschmarów przy ul. Pocztowej, w którym mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Najtańsze oferty były ponad dwukrotnie wyższe od kwoty, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Urzędnicy chełmskiego ratusza szykują się do remontu dwóch budynków, przy Lubelskiej 63, który przylega do głównej siedziby magistratu i Pocztowej 50, gdzie od lat mieści się Urząd Stanu Cywilnego. W tegorocznym budżecie miasta na samo opracowanie dwóch dokumentacji projektowych zaplanowano po 49 tys. zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że to stanowczo za mało.

Na oba zadania do magistratu wpłynęło po siedem ofert. Wszystkie znacznie przekroczyły kwotę, jaką miasto zaplanowało na sfinansowanie zamówienia. Ceny złożonych ofert na dokumentację remontu budynku przy ul. Lubelskiej kształtują się od 135 300 zł do aż 369 000 zł, zaś na pałac Kretzschmarów od 129 887 zł do 369 000 zł.

Prezydent Jakub Banaszek ma do wyboru albo unieważnić przetarg i ogłosić kolejny, albo znaleźć dodatkowe pieniądze i zwiększyć kwotę na projekty. Patrząc jednak na ceny złożonych ofert, 49 tys. zł może nie wystarczyć na opracowanie projektów, bo mało prawdopodobne, by firmy drastycznie obniżyły swoje wynagrodzenie… (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here