Prezydent szuka dyrektorów

Dwie osoby starają się o stanowisko dyrektora Departamentu Obsługi Mieszkańców, jedna natomiast chce kierować Departamentem Promocji, Kultury i Sportu chełmskiego magistratu. Nazwiska potencjalnych kandydatów są objęte tajemnicą.

W połowie lutego br. prezydent Jakub Banaszek zarządzeniem zmienił strukturę organizacyjną Urzędu Miasta Chełm. Powstał nowy Departament Obsługi Mieszkańców. W jego skład weszły Wydział Ewidencji Ludności, który dotąd znajdował się w strukturach Urzędu Stanu Cywilnego, Wydział Komunikacji, wchodzący wcześniej w skład Departamentu Spraw Obywatelskich i Wydział Kontaktów z Mieszkańcami. DOM-em tymczasowo kieruje Monika Zaborek-Turewicz, która od ponad dwóch lat jest dyrektorem Departamentu Spraw Obywatelskich, a wcześniej stała na czele Wydziału Komunikacji.

Prezydent nie chciał zwlekać i dosłownie kilkanaście dni po wejściu w życie nowej struktury organizacyjnej urzędu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Departamentu Obsługi Mieszkańców. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta, oferty złożyły dwie osoby. Kandydaci muszą legitymować się wyższym wykształceniem i co najmniej pięcioletnim stażem pracy.

Jakub Banaszek ogłosił też konkurs na stanowisko dyrektora Departamentu Promocji, Kultury i Sportu. Do końca sierpnia ubiegłego roku kierował nim Bartłomiej Kazimierczak, który przeniósł się do Chełmskiego Domu Kultury. Wcześniej jednak departament zajmował się promocją i kulturą, bo sport był włączony do obecnego Departamentu Oświaty.

Od połowy lutego br. obowiązki dyrektora poszerzonego Departamentu Promocji, Kultury i Sportu pełni Aneta Szostak. Do konkursu zgłosiła się jedna osoba. Kandydat powinien legitymować się nie tylko pięcioletnim doświadczeniem zawodowym, ale także trzyletnim stażem pracy w kulturze lub promocji. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here