Prezydent Żuk doceniony

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina odbiera nagrodę Polskiej Rady Ekumenicznej

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, kolejny raz może mieć powody do zadowolenia. Jego praca na rzecz miasta i mieszkańców ponownie została doceniona. W ubiegłym tygodniu pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przyznało prezydentowi tytuł „Samorządowca Roku 2020”. K. Żuk odebrał też w lubelskiej archikatedrze nagrodę Polskiej Rady Ekumenicznej.

Redakcja „Wspólnoty” doceniła wieloletnią działalność prezydenta Lublina przede wszystkim na rzecz rozwoju komunikacyjnego i poprawy dostępności miasta oraz jego dużą aktywność w ponadlokalnym życiu samorządowym.

– Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego Mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Lublin nadrobił zaległości, zrealizowaliśmy największe inwestycje w historii miasta w obszarze komunikacji i jej dostępności, jakości przestrzeni miejskiej, w tym czasie powstała również nowoczesna infrastruktura kulturalna i baza sportowo-rekreacyjna. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań. Tytuł „Samorządowca Roku” jest nagrodą dla wszystkich Mieszkańców Lublina, to dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk.

Z kolei Polska Rada Ekumeniczna swoje nagrody przyznała po raz pierwszy. Krzysztof Żuk znalazł się w gronie ośmiu osób wyróżnionych za szczególne zasługi dla ruchu ekumenicznego. Rada przyznając wyróżnienie doceniła otwartą politykę współpracy prowadzoną przez prezydenta Żuka z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi oraz z lubelskim oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej, wspierając administracyjnie i finansowo różne chrześcijańskie przedsięwzięcia. Dzięki temu wsparciu od kilku lat prowadzony jest w mieście program „Ekumeniczny Lublin”, w ramach którego odbywa się wiele wydarzeń o charakterze naukowym i kulturalnym.

Prezydent wyróżnienie odebrał z rąk prawosławnego abp Abla i bp Jerzego Samca, zwierzchnika polskiego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, w obecności metropolity lubelskiego abp Stanisława Budzika. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here