Proces za kocią krzywdę

Wykorzystała niezdolność 5-latki do należytego pojmowania działania i świadomie doprowadzała do zadawania bólu i cierpienia zwierzęciu, propagując tego typu zachowania i upubliczniając je za pośrednictwem mediów społecznościowych – orzekli śledczy. 22-letnia studentka została oskarżona o znęcanie się nad kotem. Niebawem stanie przed sądem.

Wracamy do bulwersujących wydarzeń, które na początku roku rozegrały się w czterech ścianach mieszkania w Białopolu. Pod nieobecność rodziców 5-latki jej 22-letnia kuzynka nakręciła telefonem filmik, jak mała traktuje swoją kotkę. Następnie nagranie, opatrzone hasłami „Biedna kicia” i „Każdego kota wykończy” oraz infantylnymi emotikonkami, opublikowała na Instagramie.

Filmik zawierał szokujące i drastyczne sceny. Widać było na nim 5-letnią dziewczynkę, która dosłownie maltretuje zwierzę. Dziecko szarpało, przyduszało, wykręcało łapy, przyciskało do lustra, potrząsało kociakiem, uderzało nim o podłogę, podrzucało, ściskało udami, siadało na zwierzęciu etc.

Śledczy z Chełma przyjęli, że winna cierpienia zwierzęcia jest sprawująca wówczas opiekę nad dzieckiem autorka nagrania, Paulina J. 22-latka miała wykorzystać nieświadome własnych poczynań dziecko, nakłaniać je do znęcania się nad żywą istotą, wręcz zachęcać i świadomie doprowadzać do zadawania bólu zwierzęciu. Akt oskarżenia przeciwko 22-latce jest już gotowy. Proces w tej sprawie będzie się toczył przed Sądem Rejonowym w Chełmie. Dziewczynie grożą nawet 3 lata więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here