Produkowali papierosy i narkotyczne ciasteczka

Wystarczył garaż i kilka maszyn. 30-latek na Kośminku w Lublinie założył nielegalną wytwórnię papierosów. Trudnił się też produkcją narkotyków. Nielegalny interes przerwali policjanci.
W zeszłym tygodniu antyterroryści przeprowadzili szturm na tytoniową manufakturę. Podczas przeszukania posesji ujawnili i skonfiskowali sprzęt służący do wytwarzania papierosów: dwie profesjonalne maszyny, tzw. kompresory, foliownicę do pakowania, a także produkty i półprodukty: 20 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad tysiąc paczek wytworzonych papierosów bez akcyzy, a także butelki z aromatami. Ale to nie wszystko. Znaleziono także urządzenia do prowadzenia plantacji konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę. Były to lampy, wentylatory, elektroniczne wagi, nawozy, donice i filtry.
Śledczy są niemal pewni, że właśnie stąd pochodziło 3,5 kg marihuany, którą w lutym znaleziono w jednym z mieszkań na Tatarach.
Właściciel fabryczki został zatrzymany. Mężczyzna był już karany za narkotyki. Oprócz niego wpadli także: jego 60-letni dostawca „surowców” spod wschodniej granicy, a także pomocnicy, którzy pomagali sprzedawać nielegalne używki – dwóch mężczyzn w wieku 41 i 48 lat oraz 53-letnia kobieta.
– Jak oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wskutek tej przestępczej działalności szacowane są na około 650 tys. zł – informuje asp. Anna Kamola z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
To nie jedyny sukces policjantów w walce z narkotykowym półświatkiem. Działania kryminalnych z Lublina doprowadziły do ujawnienia dwóch linii do produkcji amfetaminy. Zatrzymano 65-letniego „chemika”, który zajmował się wytwarzaniem narkotyków na przemysłową skalę. Podczas przeszukania piwnicy bloku ujawniono ponad 15 kilogramów mefedronu
Na Choinach w Lublinie wpadło także 4 mężczyzn w wieku 25-27 lat. Wynajmowali luksusowe mieszkanie i uprawiali tam… konopie. Produkowali z nich ciasteczka z marihuaną. Teraz podejrzanym grozi sąd. Za wytwarzanie narkotyków w dużych ilościach kara wynosi nawet do 15 lat więzienia. LL