Program Przemian oparty na zupie

W środę, 8 lutego w Cafe Aviator Bar przy ulicy Idziego Radziszewskiego 2A w Lublinie, odbyły się warsztaty z Moniką Honory – ekspertem ds. żywienia, autorką Programu Przemian.
Spotkanie rozpoczęło się od bardzo osobistego akcentu. Monika Honory, opowiedziała własną historię wieloletniej walki z otyłością. Jako osoba, która schudła 40 kilogramów, udowodniała uczestnikom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przeszło 3 lata temu bez efektu jo-jo z ok. 104 kilogramów schudła do 60, a jej własny sukces zmotywował ją do pomocy innym otyłym osobom. Podczas warsztatów ekspertka od zdrowej żywności radziła uczestnikom, w jaki sposób jeść, aby nie czuć głodu i wskazywała, jak ogromną rolę w procesie odchudzania pełni sama psychika. – Na pewnym etapie swojego życia zrozumiałam, że nikt nie zmieni mojej sytuacji oprócz mnie samej. Wykluczanie produktów spożywczych z naszej diety zawsze będzie wiązało się z utratą wagi, ale czy jest to dla nas bezpieczne? – mówiła podczas środowego spotkania Monika Honory. – Bardzo długo zastanawiałam się nad formą spożywanych posiłków. Dzięki swoim obserwacjom znalazłam pomysł na łatwo przyswajalne, pełnowartościowe posiłki, czyli wszystkim znane zupy.

W ten sposób powstał właśnie Program Przemian, dzięki któremu odmieniłam swoje życie. Mam nadzieję, że dzięki niemu osoby borykające się z podobnym problemem, będą mogły, tak jak ja, stworzyć „nowego siebie” i czerpać z życia wszystko, co najlepsze – dodaje. – Programy Przemiany nie bazują na suplementach diety, lecz na ogólnodostępnych produktach spożywczych, z których można przygotować lekkostrawne, niedrogie i sycące zupy. Co więcej, w metodzie tej nie eliminuje się żadnej grupy składników, dzięki czemu możemy dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne wartości odżywcze – mówi lekarz medycyny Katarzyna Jańska, która pełni pieczę nad Programem. Pani Monika jest również autorką książek na temat zdrowego sposobu walki z nadmiernymi kilogramami. Dotychczas wydała cztery publikacje: „Przygotowanie do odchudzania”, „Dziennik Przemian”, „Zupy sycące, ale nie tuczące” oraz „Zupomania – schudnij zdrowo z Moniką Honory”. 
(EM.K.)