Promenada inwestuje w wypoczynek

Drewniane altany nad zalewami, miejsca na ogniska i grille, place zabaw i boiska powstaną w ramach projektu „Sieć punktów aktywnego wypoczynku”, który realizuje Lokalna Grupa Działania Promenada S12. Inwestycje zlokalizowane są w kilku gminach.

Promenada S12, która skupia sześć samorządów z zachodniej części powiatu chełmskiego, przygotowała projekt sieci punktów aktywnego wypoczynku. W jego ramach powstanie m.in. plac zabaw przy szkole w Lisznie (gmina Rejowiec Fabryczny), dwie altany i miejsca piknikowe z paleniskami i grillami przy zalewie w Sawinie, miejsca piknikowe z grillem przy świetlicy wiejskiej w Rybiem (gm. Rejowiec), mała architektura z boiskiem do plażowej piłki siatkowej przy zalewie w Majdanie Zahorodyńskim (gm. Siedliszcze), plac zabaw przy zalewie w Żółtańcach i plac zabaw przy ul. Cichej w Rejowcu Fabrycznym.

– Mamy gotową dokumentację techniczną i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę obiektów, a samorządy użyczyły miejsca, w których one powstaną – mówi Katarzyna Kozłowska z biura LGD. – W ubiegłym tygodniu upłynął termin składania ofert od wykonawców, więc teraz chcemy podpisać umowę na realizację.

LGD szacuje inwestycję na około pół miliona złotych. Wszystkie obiekty mają powstać do końca października tego roku. Z niektórych miejsc będzie można skorzystać jeszcze tego lata. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here