Promenada już w budowie

Trwa budowa promenady nadbużańskiej, zaczęła się rewitalizacja parku, wkrótce miasto ogłosi przetarg na ul. Rynek – wiosna przyniosła do Włodawy start sztandarowych inwestycji, choć ta największa i najbardziej wyczekiwana, czyli rewitalizacja czworoboku, wciąż jest w fazie przeprojektowywania.

„Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska” – tak brzmi pełna nazwa od lat wyczekiwanego projektu, który znacznie podniesie atrakcyjność turystyczno-wypoczynkową Miasta Trzech Kultur. Nowoczesna promenada nad Włodawką i Bugiem połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem.

Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści spacerując szlakiem będą mogli podziwiać zabytki miasta z jednej strony, a z drugiej cieszyć się widokiem na obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”. – Zaczęła się rewitalizacja parku, montowane są miejskie hotspoty, dzięki którym mieszkańcy i turyści będą mieli darmowy dostęp do Internetu – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

– Na ostatniej sesji rady miejskiej przesunęliśmy środki, które – mam nadzieję – pozwolą na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulicy Rynek, które to zadanie jest wkładem miasta w cały projekt rewitalizacji. Wcześniej wszystkie zgłoszone oferty przekraczały nasze możliwości finansowe.

Teraz mamy na ten cel ok. 2,8 miliona złotych – dodaje burmistrz. – Cały czas toczą się prace nad przeprojektowaniem dokumentacji na czworobok. Z tym projektem musimy się wyrobić najpóźniej do końca 2021 roku. Czasu jest coraz mniej, ale nie powinna to być przeszkoda. Planujemy, by z robotami w centrum miasta ruszyć w wakacje – dodaje Muszyński. (bm)