Promują się i edukują dzieci

W szkole w Wojsławicach, po ostatnim potrąceniu ucznia szkoły, rozmawiali o bezpieczeństwie, a dzień później, w chełmskich „Ekonomach” promowali zawód policjanta. Mundurowi stawiają na profilaktykę i rozwój.

– Prowadzenie działań profilaktycznych skierowanych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetowych zadań policji – podkreśla podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
W marcu na terenie gminy Wojsławice, zaraz po opuszczeniu szkolnego autobusu, został potrącony przez samochód 10-letni chłopiec, uczeń miejscowej „podstawówki”. Właśnie dlatego przed świętami wielkanocnymi funkcjonariusze z chełmskiej komendy przeprowadzili cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. Omówili zagadnienia związane z bezpieczną drogą do i ze szkoły oraz przewożeniem dzieci w samochodzie, a także z prawidłową jazdą rowerem.
Z kolei w ramach „Dnia przedsiębiorczości” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie policjanci z chełmskiej komendy promowali swój zawód. – Opowiadali o trudach i odpowiedzialności służby w policji, jak też satysfakcji, którą ona daje. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała też okazję dowiedzieć się o ciekawych aspektach służby w tej formacji, a także jakie wymogi należy spełnić, aby zostać policjantem – dodaje podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here