Przebudowa Dwunastki na ostatniej prostej

Powoli dobiega końca przebudowa krajowej „Dwunastki”. Firma „Budimex” poinformowała, że wykonano już 90 procent zaplanowanych robót.

Tempo prac na krajowej „Dwunastce” jest iście imponujące. „Budimex” rozpoczął przebudowę w marcu ubiegłego roku i wykonał już zdecydowaną większość zaplanowanych robót.

Jak informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy, całość prac drogowych na drodze krajowej nr 12 w Chełmie ma wykonanie już na poziomie 90 procent. – Finalizujemy prace bitumiczne i przechodzimy do robót wykończeniowych – zaznacza.

W czwartek, 29 kwietnia, „Budimex” planuje zamknięcie północnej części ulicy Rejowieckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do ronda Dmowskiego. Utrzymana zostanie jedynie możliwość skrętu w ul. Kochanowskiego.

– Zmieniamy organizację ruchu. Będą finalizowane prace bitumiczne – informuje Michał Wrzosek.

Ruch na odcinku Rejowieckiej będzie odbywał się w obu kierunkach, ale wyłącznie po jej południowej stronie. „Budimex” finiszuje też z pracami po północnej stronie ronda ZWiN. Drogowcy lada dzień ułożą ścieralną warstwę nowej drogi i zabiorą się za południową część ronda. To będzie wiązało się z dość dużymi utrudnieniami, bo dojazd do ronda od wiaduktu w al. Armii Krajowej zostanie zamknięty.

Z końcem kwietnia „Budimex” rozpocznie prace budowlane na rondzie Dmowskiego. Zgodnie z harmonogramem potrwają one do 20 maja. Na rondzie będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

Przebudowa krajowej „Dwunastki” ma zakończyć się najpóźniej 31 października br. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here