Przebudowa Racławickich zbliża się do półmetka

Największa lubelska inwestycja drogowa przebiega zgodnie z harmonogramem

Już od pół roku drogowcy przebudowują Al. Racławickie, ul. Lipową, ul. Poniatowskiego i rondo Krwiodawców. Prace idą dość sprawnie – na koniec października stan ich zaawansowania ma wynieść 40%, a ich wartość przekroczy 40 milionów złotych.

Zakończyły się już prace na fragmencie Al. Racławickich – od ul. Łopacińskiego do ul. Poniatowskiego, na al. Długosza oraz ul. Legionowej (roboty na Długosza i Legionowej były prowadzone „przy okazji”). Łącznie na tych ulicach położono 375 metrów nowej nawierzchni. Na wspomnianym odcinku Al. Racławickich wykonano też zatoki przystankowe oraz część ścieżek rowerowych.

Prace trwają na pozostałej części Al. Racławickich oraz ulicach Poniatowskiego, Lipowej Popiełuszki i Spadochroniarzy (na Popiełuszki i Spadochroniarzy również „przy okazji”). W ubiegłym tygodniu wznowiono także roboty przy wlocie Krakowskiego Przedmieścia w Al. Racławickie. Z kolei na rondzie Honorowych Krwiodawców pracami objęta jest obecnie „trzecia ćwiartka”.

Pomimo trwającej epidemii koronawirusa i związanych z nią trudności np. w dostępie do materiałów, prace idą dość sprawnie. Na koniec października stan zaawansowania wszystkich robót ma wynieść 40%, a ich wartość przekroczy 40 milionów złotych.

– Docelowo przebudowanych zostanie blisko 3,9 km ulic i chodników oraz wykonanych około 4 km ścieżek rowerowych. Do użytkowania oddanych zostanie 13 sygnalizacji świetlnych, w tym trzy nowe na ulicach Grottgera, Rowerowej oraz Puławskiej – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. To nie wszystko. – Docelowo powstanie ponad 6 km nowej kanalizacji deszczowej. Obecnie wykonano już prawie 4 km kanałów. Z kolei sieć jest już ukończona – dodaje Góźdź.

Roboty na al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego ruszyły pod koniec kwietnia i mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Za 103,9 mln złotych te trzy arterie przebudowuje konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. 85% wynosi dofinansowanie ze środków unijnych. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here