Przebudują dzielnicowy wylot na obwodnicę

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino będzie kosztowała ponad 14 mln zł

Ruszyły prace na mocno zniszczonym odcinku ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Zana do ul. Armii Krajowej. Ten fragment oraz dalszy ciąg tej ulicy w stronę Poczekajki zostaną przebudowane do listopada dzięki subwencji rządowej.


Prace rozdzielone zostały na dwa zadania. Fragment od Zana do Armii Krajowej wykona KPRD, a odcinek od Armii Krajowej, z nową kładką włącznie, do Poczekajki – Budimex. Całość pochłonie ok. 14,4 miliona złotych, wliczając w to subwencję rządową w kwocie 5,7 mln zł.
Już w tym tygodniu drogowcy rozpoczną prace na odcinku Zana-Armii Krajowej. – Na czas robót ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Poza pojazdami budowy zakaz wjazdu nie będzie dotyczył:  pojazdów komunikacji miejskiej (wjazd z obu tron), mieszkańców bocznych wlotów tego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino (wyłącznie od Zana) oraz pojazdów zaopatrzenia (wyłącznie od Zana) – poinformował w minionym tygodniu Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Zadanie polega na kompleksowej modernizacji ulicy, m. in. wymianie nawierzchni, budowie obustronnych chodników, obustronnych dróg dla rowerów. Po zrealizowaniu inwestycji na całym odcinku między ul. Zana a skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej droga będzie miała przekrój czteropasowy – dodaje Kieliszek.
Do 10 listopada potrwają natomiast prace na dwujezdniowej drodze od Armii Krajowej do ul. Krasińskiego. Odnowiona zostanie też kładka dla pieszych. Również na tym odcinku pojawią się nowe chodniki i ścieżki rowerowe.
Jeśli kalendarz prac nie ulegnie zmianom, to jeszcze w tym roku mieszkańcy centrum uzyskają szybki „wylot” z Rur i Konstantynowa, a już w przyszłym roku, po wybudowaniu przedłużenia ul. Bohaterów Monte Casino od Wojciechowskiej do węzła Sławin, szybko wyjadą na obwodnicę i w stronę stolicy. CH